Bruce Willis in de clinch met Apple
Wie krijgt zijn iTunes-liedjes na zijn dood?
Bruce Willis ligt in de clinch met Apple. Hij wil dat zijn kinderen zijn gigantische iTunes-collectie kunnen erven na zijn dood.
Willis wil Apple desnoods voor rechter slepen
Wanneer je liedjes koopt via iTunes, koop je eigenlijk niet het nummer zelf. Nee, je koopt slechts het recht om het nummer te beluisteren. Maar dat gaat er bij Bruce Willis niet in.
Muziekliefhebber Willis staat erop dat hij zijn schijnbaar geweldige en grootse muziekcollectie aan zijn kinderen Rumer, Scout, Tallulah, en Mabel kan schenken. De 57-jarige Die Hard-acteur vecht desnoods in de rechtszaal tegen Apple om dit te kunnen doen, meldt The Sun.
Is Die Hard-acteur gewoon een beetje krenterig?
Daarnaast zou Willis in vijf Amerikaanse staten een proces gestart zijn om mensen die muziek downloaden meer rechten te geven over hun collectie. Volgens The Australian heeft de bikkel "heel, heel erg veel iPods" met heel veel nummers, tja logisch dan dat ie Apple en de Amerikaanse staat voor de rechter wil slepen.
Maar misschien is het gewoon een kwestie van krenterigheid. Dagobert Willis zou meer dan 150 miljoen dollar waard zijn. Kennelijk kunnen zijn kinderen daarmee niet uit de voeten na zijn dood en moet daar ook nog een plaatje of tweehonderd bij, muziek die ze misschien niet eens willen luisteren.
Volgende keer gebruiksvoorwaarden lezen Willis?
Dat muziekliefhebbers meer rechten moeten hebben over hun muziek is misschien best een goede zaak. Maar het lijkt er nu vooral op dat Willis zich boos maakt om zijn eigen domme fout.
Misschien had hij voordat ie überhaupt liedjes via iTunes ging downloaden, even de gebruikersvoorwaarden moeten lezen. Hij mag blij zijn dat ie niet vast zit in een HumancentiPad.


